نشست راهبردی موسسه پایوران و مدیران پارک علم و فن آوری ایلام


نشست راهبردی موسسه پایوران و مدیران پارک علم و فن آوری ایلام

 

1168

در نشست راهبردی مشترک موسسه علوم و فنون پایوران و مدیران محترم پارک علم و فن آوری ایلام که با حضور شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک  در تاریخ ۹۶٫۷٫۲۷ برگزار گردید، آقای پیمان علیرضایی مدیر مارکتینگ و عضو هیات مدیره موسسه پایوران، بسته حمایتی سامانه توسعه صنایع و کسب و کار ایران را برای شرکتهای دانش بنیان و مراکز رشد ایلام رونمایی و ارائه نمودند.
آقای پیمان علیرضایی در این جلسه ابتدا به اهداف و چشم اندازهای مورد نظر موسسه پایوران برای حرکت در راستای تبدیل ایلام به استان کارآفرین تا سال ۱۴۰۰ با کمک و همت واحدهای دانشگاهی،اساتید،دانشجویان،نخبگان و جوانان متعهد و مستعد و همچنین پارک علم و فن آوری  استان پرداخت. سپس در جهت مشکل اصلی و جدی واحدهای دانش بنیان و مراکز رشد در زمینه بازاریابی و فروش محصولات و خدمات تولیدی آنها، با توجه به توان بالای موسسه پایوران در امر آموزش و مهارت آموزی، بالاخص در حوزه مربوط به بازار و فروش و همچنین با توجه به ارتباطات موثر با صنایع داخلی و خارجی و بازرگانان و داشتن اطلاعات بازار ،بسته های حمایتی خود را بدین شرح اعلام نمود:
_حمایتها در سه دسته اصلی می تواند در اختیار واحدهای علاقمند قرار گیرد:
۱_آموزش:
مقرر گردید واحدهایی که واقعا اشتیاق به تغییر شرایط  کنونی و خروج از رکود را دارند ابتدا تحت آموزشهایی بمنظور ارتقاء دانش و مهارتهایی همچون شناخت و تجزیه و تحلیل بازار،بازاریابی،فروش حرفه ای، تبلیغات و برندینگ،مدیریت منابع انسانی، مدیریت تولید ناب، خلاقیت و حل مساله، مباحث مالی، اداری و حقوقی سازمان ها و …قرار گیرند.
۲٫ مشاوره:
در فاز دوم و پس از به روز سانی و کسب دانش های کاربردی لازم، بمنظور بالفعل کردن آموزشهای دریافتی، مشاوره اختصاصی در اختیار واحدها قرار گیرد تا بتوانند در دنیای واقعی مهارت های لازم را بدست آورند.
۳٫ پیاده سازی:
سپس در فاز سوم همگام با اخذ مشاوره های لازم، در پیاده سازی مباحث و روش ها نیز موسسه گسترش علوم و فنون پایوران با استفاده از امکانات گسترده داخلی و بین المللی خود اعم از شعب داخل و خارج از کشور، تیم مجرب، ارتباطات گسترده با سازمان های دولتی و بخش خصوصی و بازار و همچنین سامانه توسعه صنایع و کسب و کار ایران ( pooliran.com ) ‌و …  به این واحد ها در عمل نیز کمک خواهد شد.
در ادامه امکانات ویژه ای که سامانه توسعه صنایع و کسب و کار ایران(pooliran.com) می تواند در اختیار واحدها قرار دهد تشریح گردید.
در پایان به پرسشهای واحدهای حاضر پاسخ داده شد.
شایان ذکر است برای اولین بار در ایلام، چهارشنبه سوم آبان همایشی تخصصی با عنوان ” آخرین روشهای کاربردی فروش حرفه ای در بازارهای سنتی ” در سالن آیت الله حیدری دانشگاه ایلام با حضور استاد میثم علیرضایی کارآفرین برتر، بنیانگذار دپارتمان MBA دانشگاه شهید بهشتی و استاد مدعو برترین موسسات و دانشگاه های کشور برگزار می گردد. این همایش با همکاری دانشگاه ایلام،دانشگاه باختر،پارک علم و فن آوری و موسسه گسترش علوم و فنون پایوران برگزار می گردد که حضار اعلام آمادگی خود را برای شرکت در آن اعلام نمودند.
ضمنا برای شرکتهای دانش بنیان و مراکز رشد تخفیف ویژه ای برای شرکت در این همایش در نظر گرفته شد.