بازاریابی تعاملی (Engagement Marketing) چیست؟


بازاریابی تعاملی (Engagement Marketing) چیست؟

بازاریابی تعاملی

بازاریابی تعاملی یک نوع مستقل از بازاریابی نیست، بلکه یک «رویکرد» یا یک «تکنیک» است که در دل بازاریابی اینترنتی، الکترونیکی و دیجیتال قرار دارد: رویکردی که با استفاده از بسترهای فراهم دنیای دیجیتال و اینترنت، میان برند و مخاطب «تعامل» ایجاد می‌کند.

مثلا ایجاد یک کمپین برای جمع‌آوری ایمیل یا شماره تلفن از طریق شبکه‌های اجتماعی تا از آنها برای گسترش شبکه ارتباطی و توزیع استفاده کنید، البته در این فرآیند رابطه‌ای دوسویه با مخاطبان (کاربران شبکه‌های اجتماعی) داشته باشید.

بازاریابی تعاملی Engagement Marketing

بازاریابی تعاملی، که گاهی با نام های بازاریابی رویدادی(Event Marketing) یا بازاریابی مشارکتی(Participation  Marketing) شناخته میشود، استراتژی بازاریابی است که مستقیماً با مصرف کنندگان تعامل میکند و آنها را تشویق به شرکت در سیر تکامل برند مینماید.

برخلاف نوع هایی از بازاریابی که مصرف کننده را یک بخش منفعل تلقی میکنند، این نوع بازاریابی مصرف کنندگان را در شکل گیری برنامه های بازاریابی کاملاً فعال میداند و از آنها برای ایجاد و توسعه ارتباط با برند به خوبی استفاده میکند.

در حقیقت بازاریابی تعاملی زمانی اتفاق می افتد که برند و مصرف کننده با هم مرتبط میشوند.

 

banner-interactive-marketing

 

چرا بازاریابی تعاملی برای کسب و کار شما خوب است؟

بازاریابی تعاملی برای همه مناسب نیست اما اگر بتوانید به نحوی صحیح از آن استفاده کنید، می‌تواند برایتان موثر باشد. بسیاری از مردم علاقه دارند تا فعال بوده و کاری جذاب انجام دهند حتی اگر این کار تنها با موس و کلیک کردن باشد. در پس تمامی این‌ها ما می‌دانیم که این روشها موثر است. زیرا براساس اعلام موسسه بازاریابی محتوا، ۸۱ درصد از بازاریابان اعتقاد دارند بازاریابی تعاملی از بازاریابی استاتیک، نتیجه بهتری دارد. مثل همیشه شما باید مطالب خود را تجزیه و تحلیل کرده و آن‌ها را با روش‌های دیگر مقایسه کنید.

پیاده‌سازی بازاریابی تعاملی
هنگامی که از بازاریابی تعاملی استفاده می‌کنید باید اطمینان پیدا کنید که سیستم‌های مناسب در محل هستند و باید به هر کدام از پنج مرحله‌ی کلیدی پرداخت کنید.
سیستم:
حداقل نیازهایی که در یک سیستم کاربردی بازاریابی تعاملی باید برآورده شود.
توانایی نظارت بر رفتار مشتری از طریق پایگاه داده مشتری
توانایی تصمیم‌گیری برای اجرای کارها در زمان واقعی
نرم‌افزار مدیریت کمپین
نرم‌افزار اتوماسیون بازاریابی ایمیل
توانایی گزارش آن‌چه که اتفاق افتاده است.
عملیات
پنج فرآیند کلیدی برای اجرای کمپین‌های بازاریابی مبتنی بر رویداد وجود دارد.

بیشتر بخوانید: کنترل و مدیریت خشم

 

 

درباره نویسنده