بازاریابی ابری چیست و چه مزیتی دارد؟


بازاریابی ابری چیست و چه مزیتی دارد؟

بازاریابی ابری چیست و چگونه می توانیم از بازاریابی ابری برای رونق کسب و کار خود بهره ببریم. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با مفهوم و مزیت های بازاریابی ابری آشنا کنیم.

– Cloud Marketing به معنای بازاریابی اَبری است؛ این‌گونه بازاریابی در فضای وب است، جایی که تمام منابع و امکانات بازاریابی تحت شبکه آنلاین جابجا می‌گردد و مشارکت‌کنندگان در فرآیند این نوع بازاریابی قادر به توسعه، اصلاح، استفاده و یا به اشتراک‌گذاری آن هستند. با پیشرفت فناوری اطلاعات و ورود آن به حوزه بازاریابی و تبلیغات نیاز به انجام کارهای مرتبط با برنامه‌ریزی و اجرا آن‌ها در همه‌جا و همه زمان به وجود آمده است. همچنین نیاز به این هست که افراد بتوانند این کارها را بدون داشتن سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای آن‌چنانی از طریق خدماتی آنلاین انجام دهند. رایانش ابری آخرین پاسخ فناوری به این نیازها بوده است.

ap

 

  مفهوم بازاریابی ابری یا تبلیغات ابری
در بازاریابی ابری، تمام منابع و دارایی‌های بازاریابی به صورت آنلاین درآورده می‌شوند تا مصرف کنندگان یا وابستگان بتوانند آن ها را توسعه دهند، جرح و تعدیل کنند، استفاده کنند، و به اشتراک بگذارند را در نظر بگیرید که چگونه این شرایط را محیا می¬کند تا مشتریان کتاب‌ها، فیلم‌ها و نمایش‌های تلویزیونی دیجیتالی را از یک کتابخانه دیجیتال بخرند که در حساب آنلاین مشتری یا در ابزار دیجیتالی آن ها قابل دسترسی است.

چگونگی بازاریابی ابری
تبلیغات ابری خدمات مبتنی بر مدل رایانش ابری است که از انتخاب، انتقال و ارائه تبلیغات و اطلاعات مرتبط با تبلیغات که در آن‌ها محتوا و قیمت در لحظه دسترسی کاربر نهایی به این تبلیغات تعیین می‌شود. این قیمت معمولاً بر اساس یک مکانیزم حراج تعیین می‌شود که پیشنهاد دهنده‌های قیمت را با فرصت‌های تبلیغاتی به محض در دسترس قرار گرفتن و فراهم آمدن آن‌ها منطبق می‌سازد. این فرآیند شامل تبلیغات موتورهای جستجو، تبلیغات نمایشی، تبلیغات در بستر شبکه‌ها و دستگاه‌های موبایل و قابل حمل، شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات ویدئویی هم می‌شود.

استراتژی بازاریابی ابری
۱٫ ایجاد اهداف؛ اهدافی که در داده های کمی و کیفی در نظر گرفته شدند، باید به طور واضح مشخص شوند.
۲٫ توسعه؛ در این قسمت تیم بازاریابی داده های رسانه ای و گرافیکی را تولید می کنند و با یافتن یک روش مناسب آن ها را در وب سایت و منابع آنلاین جهانی قرار می دهند.
۳٫ نگهداری؛به روزرسانی منابع آنلاین.
۴٫ ارزیابی؛ بررسی میزان موفقیت کاربر نهایی

Cloud-marketing

چه کسانی از بازاریابی ابری استفاده می کنند؟

کسب وکارها صرف نظر از صنعتی که در آن حضور دارند باید به صورت آنلاین به مشتریان خود متصل شوند. بیشتر کسب وکارها حداقل یک سایت دارند  و از صفحات رسانه های اجتماعی برای نشان دادن برند خود استفاده می کنند. هاست های ارزان قیمت و ابزارهای طراحی وب به کسب وکارهای کوچک فرصت حضور در دنیای وسیع آنلاین را داده اند. عملکرد بیشتر دپارتمان های بازاریابی سنتی تغییر کرده و تاکید آن ها بر روی بازاریابی ابری است. کمپین های تبلیغاتی  در رسانه های قدیمی همچون تلوزیون با کمپین های آنلاین ادغام شده است. شرکت های بزرگی همچون گوگل بخش عظیمی از سود خود را از تلاش های بازاریابی ابری به دست می آورند. گوگل فضای تبلیغاتی به فروش می رساند و از پشتیبانی تلاش های بازاریابی ابری سایر شرکت ها در آمدزایی می کند. بازاریابی آنلاین با وجود استفاده بی سابقه از اینترنت در تمامی جوانب زندگی، محبوب تر خواهد شد.  تمامی کسب وکارها صرف نظر از اندازه ای که دارند باید خود را توسعه دهند و در دنیای آنلاین حضور پر رنگی داشته باشند.

 

مزایای بازاریابی ابری:

هزینه کاهش یافته عناصر بازاریابی: شرکت ها دیگر مجبور نیستند هزینه چاپ بدهند یا زمان تبلیغاتی گران قیمت را خریداری نمایند.

هزینه کاهش یافته توزیع عناصر بازاریابی: بازاریابان آنلاین دیگر مجبور نیستند برای ارسال کاتالوگ ها و بروشورهای شرکت هزینه پرداخت کنند. اشکال دیجیتال این عناصر را می توان از طریق کانال های آنلاین مختلفی به دست مشتری رساند.

اتلاف کمتر عناصر بازاریابی: تبلیغات زمانی ایجاد می شود که به آن نیاز داشته باشیم.

سفارشی سازی بیشتر: دنیای وب رسانه های تعاملی جدیدتری را برای تبلیغ کنندگان ایجاد کرده و به آن ها اجازه می دهد پیام خود را سفارشی سازی کنند. این موضوع باعث ایجاد تبلیغ متمرکز، مرتبط و موثر می شود.

افزایش کارایی و بهره وری: بازاریابی ابری زمان بین برنامه ریزی و اجرای کمپین را کمتر کرده است.

باید بدانید: بازاریابی تعاملی چیست؟

 

درباره نویسنده